Geçtiğimiz cuma öğle yemeği için “değişiklik olsun, şirketten biraz uzaklaşalım” diyerek Kırkpınar Lokantası‘nın Profilo Alışveriş Merkezi’ndeki şubesine gittik. Kırkpınar Lokantası, Kırkpınar Köftecisi de dahil olmak üzere 8 farklı markayı barındıran bir Gruppo işletmesi. Lokanta, barındırdığı Osmanlı mutfağından örnekler ve sulu yemeklerle köfteci versiyonundan ayrılıyor. Lokantada yine köfte ve/veya ciğer tercih edebileceğiniz gibi, İslim Kebabı, Tandır, Kırkpınar Kebabı gibi yemekler de yiyebilirsiniz.

Kırkpınar Kebabı, muhteviyatında dana eti ve iç pilav bulunan lezzetli bir yemek. Pilavı biraz fazla pişmiş, diriliğini kaybetmiş olsa da güzel. Kırkpınar Köftesi az baharatlı, iyi pişmiş. Edirne Tava Ciğeri taze, kokusuz. Mekanın tüm yemeklerinden tatmadığım için şimdilik detaylı bir tadım yazısından ziyade işletmenin olumlu ve olumsuz taraflarından bahsetmem daha doğru olacaktır. Yemek siparişindeki işleyiş bir fast food zincirinin herhangi bir şubesindeki gibi olmasına rağmen mekan bir zincir mağazadan çok müstakil bir lokanta havasında. Bunda ilgili çalışanlarının payının yanında ferah ve temiz iç mekanın katkısı da yüksek. Salata büfesi yeterli çeşidi sunmakla beraber -açık büfe olduğundan olsa gerek- iyi diyebileceğim lezzete ulaşamıyor. Tatlı çeşitliliği konusunda da iyileştirme yapılabilir.

Kırkpınar Lokantası’nın bıraktığı intiba, çok uluslu şirketlerin restoranlarına tercih edilecek bir yer olduğu yönünde. Fazla zamanım olan bir günde bu keyifli lokantaya tekrar gidip daha çok çeşit tatmam ve detaylı bir inceleme yazısı kaleme almam gerek.

Reklamlar